Mākslas galerija "Durvis"
Brīvības laukums 21
Tukums, LV-3101
Tel.: +371 631 24312
Mob.: +371 28391437
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Tukuma Mākslinieku grupas izstāde "Bez nosaukuma"

Galerija "Durvis"

21. aprīlis, 2018 līdz 31. maijs, 2018
24. februāris, 2018

Izstādes

No 21. aprīļa līdz 31. maijam Mākslas galerijā “Durvis” Tukuma Mākslinieku grupas izstāde "Bez nosaukums".

Saka, ka mīļam bērnam daudz vārdu. Izstādei BEZ NOSAUKUMA nosaukumu varam piešķirt paši.  Mākslinieki savā ziņā provocē un izaicina, rosina līdzdomāt un līdzi just, jo tur, kur nav nosaukuma dota vaļa katra paša iztēlei. Darbi kā allaž atšķirīgi jo atšķirīgi ir arī to autori. Vēlme visiem viena – iepriecināt skatītājus. It īpaši jau šogad - Latvijas simtgades gadā, kad viss, ko darām vairāk, vai mazāk saistās ar domu par Latviju. Varbūt tieši tāpēc šāda uzdrīkstēšanās it kā ignorēt simtgades kopējo noskaņu valstī, izstādei piešķir īpašu toni.

Vistiešāk valstiskos notikumus savā gleznā piemin Uldis Pauzers. 4. maija izvēle ar daudzām tās niansēm, sapņiem, cerībām, nodomiem dzimst zem Latvijas karogu jūras un šodien, it īpaši jaunākajām paaudzēm nav pat prātam aptverams tas, ka reiz šie karogi bija absolūts tabu.

Izteikšanās brīvība, kas tagad mums ir tik pašsaprotama un dabiska izpaužas arī izstādes darbos, kur no hiperreālisma (Lia Kiršteine, Mārīte Jansone, Iveta Meiere), reālisma (Ingemāra Treija, Andrejs Ģērmanis, Sņežana Tišlere, Rota Bērzkalne, Zaiga Reimane, Imants Kalniņš, Toms Šlisers, Egils Garkevičs) caur Alberta Pauliņa ekspresionismu nonākam līdz pat abstrakcionismam (Maija Matīsa, Sandris Beķeris, Genādijs Gorohovs).

Vai varat iedomāties reiz, kāda partijas nomenklatūras darbinieka sejas izteiksmi, valsts vadoņa, vai dižās revolūcijas gadadienai veltītā izstādē, ieraugot balerīnu boksa cimdos (Jānis Jansons), vai pie veca (droši vien vēl buržuāziskās Latvijas laikus pieredzējuša) žoga ieraugot dzeltenas (nevis sarkanas!)rozes (Jolanta Balode)? Vai neliela klusā daba ar bļodiņu kāršu pupu (Olita Gulbe) nesatrauktu patieso realitāti neredzošo partijas vīru kam tāda pieticība, par gleznieciskajām vērtībām jau nebūtu runa, liktos kā trūcības simbols, gluži nepieņemams un nepiedodams bagātajā un laimīgajā zemē.

Kādu reakciju raisītu Ilzes Pauliņas glezna “Ienāc!”? Izprotot darba vēstījumu šī glezna padomju gados nekad nenonāktu izstāžu zālē, jo nepārprotami norāda uz ceļu pie Dieva, kura klātbūtne savulaik tika noliegta un nīcināta visdažādākajos veidos.

Tieši no šāda rakursa palūkojoties uz izstādi, kas tapusi brīvā zemē, varam saprast, cik daudz esam ieguvuši, cik daudz vērtību mums ir, ko sargāt, lai mazā Mare (M. Jansones gleznā redzamā mākslinieces mazmeita) augtu brīva brīvā zemē, lai garu un droši vien ne vieglu mūžu nodzīvojušais Ojārs (Andreja Ģērmaņa gleznā) savu mūža nogali izdzīvotu ar drošības un pārliecības par labāku nākotni sajūtu.

Katrā no izstādes darbiem ielikta mūsu mīlestība, sāpes, rūpes, laime, cerības, bažas...

Caur mūsu darbiem TUKUMA MĀKSLINIEKU GRUPA aicina izdzīvot Latviju izstādes BEZ NOSAUKUMA garumā un pēc tam – mūžībā!

TUKUMA MĀKSLINIEKU GRUPAS vārdā Maija Matīsa


Tukuma Mākslinieku grupas izstādē „Bez nosaukuma“ piedalās:

NUGZARS PAKSADZE

INITA GRĀVERE

INESE AUZIŅA

MĀRĪTE JANSONE

ZAIGA REIMANE

IMANTS KALNIŅŠ

IVETA MEIERE

RUTA ŠTRODAHA

ALBERTS PAULIŅŠ

ROTA BĒRZKALNE

MAIJA MATĪSA

LINDA STRUJEVICA

ILZE PAULIŅA

ULDIS PAUZERS

SŅEŽANA TIŠLERE

INGEMĀRA TREIJA

OLITA GULBE

ANDREJS ĢĒRMANIS

ASTRĪDA ŠLISERE

TOMS ŠLISERS

JOLANTA BALODE

SANDRIS BEĶERIS

JĀNIS JANSONS

GENĀDIJS GOROHOVS

EGITA DUMBRE

ZAIGA REIMANE

ASTRĪDA SILTUMS

INGA BRĪNIŅA

LIA KIRŠTEINE

VELGA MELNE

IVETA LIEPIŅA

LINDA ROMANOVSKA

PĒTERIS LAKSIS

EGILS GARKEVIČS


Ieeja bezmaksas.

Informācija: 63124312, 28391437, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Pievienot komentāru

Vārds (obligāti)
E-pasts (obligāti)
Mājas lapa
Aizsardzības kods
Atjaunināt