Džūkstes Pasaku muzejs
Tel.:

Anss Lerhis - Puškaitis un pasakas

Trešdiena, 22.02.2012, 20:44

Ekspozīcija par skolotāja, rakstnieka, folklorista un sabiedriskā darbinieka Ansa Lerha-Puškaiša dzīvesstāstu un veikumu latviešu tautas pasaku un teiku vākšanā un izdošanā. Ekspozīciju papildina Pasaku istaba, kas veidota pēc A. Lerha - Puškaiša Džūkstē pierakstītās latviešu tautas pasakas "Sprīdītis" motīviem.

Džūkstes Sprīdītis ir mazs, zinātkārs, atjautīgs un drosmīgs zēns, kurš dodas iepazīt pasauli. Mazajiem apmeklētājiem ir iespēju piedalīties Sprīdīša ceļojumā: uzvarēt lielo lāci, meklēt dārgumus un piemuļķot laupītājus un visus piedzīvojumus attēlot zīmējumos.

"Kādam tēvam bij dēls ne lielāks, ne mazāks par trim sprīžiem. Viņš iesauca dēlu par Sprīdīti. Pats Sprīdītis nu gan bij gatavs pundurītis, krupītis, tomēr dūša tam bij kā milzim. Viņš pats teica: Ja man tādam mērenam vīrelim dūša neturēsies, kur tad aiztikšu? Reiz Sprīdītis apņēmās pasauli apskatīt. Viņš ņēma kājas pār pleciem un iet un iet, kamēr...", - kas notiek tālāk, nāc, apskati, piedzīvo, izbaudi, Džūkstes Pasaku muzejā.