Tukuma Audēju darbnīca
Tidaholmas iela 3
Tukums, LV-3101
Tel.: + 371 63125539
Mob.: + 371 25622267
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Par Audēju darbnīcu

Tukuma Audēju darbnīca ir vieta darbīgiem un radošiem cilvēkiem. Tā izveidota 1988. gadā, kad Tukuma mākslas un novadpētniecības muzejs ieguva telpas Smilšu ielā 42 un atvēlēja tās audējām.

Darbnīcā atrodas vairāki desmiti steļļu, kurās strādā gan Tautas lietišķās mākslas studijas „Durbe” lietišķās mākslas meistares, gan tie, kas apgūst aušanas prasmes. Muzeja darbinieki palīdz interesentiem apgūt dažādas tekstiltehnikas, konsultē tautastērpu izvēlē, iepazīstina ar to izgatavošanas un valkāšanas tradīcijām.

Izstāžu zālē regulāri apskatāmi meistaru jaunrades darbi, kas tapuši sen aizmirstās un arī pavisam jaunās un mūsdienīgās tehnoloģijās, kā arī lietišķās mākslas darbi no muzeju krātuvēm. Mazajā saloniņā nopērkami suvenīri un Tukuma rokdarbnieču darbi.

Audēju darbnīca piedāvā apmācības individuāli un grupām, organizējot kursus un radošās darbnīcas, kā arī tālākizglītības kursus dažādu tekstiltehniku apgūšanai. Līdztekus aušanai stellēs, var apgūt trīsstrūra lakatu aušanu uz kartona pamatnes, prievīšu aušanu, kā arī mazliet piemirsto knipelēšanas tehniku. Skolēniem radīta iespēja iemācīties aušanas pamatus mājturības kursa ietvaros.


   

Ēkas vēsture

   

Apkārtne

   

Tautas lietišķās mākslas studija "Durbe"