Ilzes un Alberta Pauliņu izstāde Tukuma Mākslas muzejā noslēgsies ar skolēnu konkursu

Pirmdiena, 14.01.2019, 13:39

23. janvārī no plkst. 10.00 līdz 13.00 Tukuma Mākslas muzejā norisinās Tukuma, Engures un Jaunpils novadu izglītības iestāžu 2.-4.klašu skolēnu atklātais konkurss „Dari - radi!”, lai sniegtu dalībniekiem iespēju apliecināt savas spējas, zināšanas un prasmes vizuālās mākslas un kultūras vēstures jomās.

Gatavojoties konkursam, dalībnieki aicināti Tukuma Mākslas muzejā apmeklēt izstādi „Mēs abi”, lai iepazītu novadnieku Ilzes un Alberta Pauliņu daiļradi un uzzinātu interesantus faktus par viņu dzīvi. Konkursa dienā dalībnieku komandām plānoti ar mākslinieku daiļradi saistīti uzdevumi, kuru saturs būs ne vien radošs, bet arī teorētisks un praktisks.

Konkursa noslēgumā skolēniem būs iespēja skatīties Jāņa Valdemāra Helmaņa veidoto dokumentālo filmu par Albertu Pauliņu “Tukuma van Gogs”, kurā daudzos tuvplānos ir iespēja līdz sīkām detaļām pētīt gleznu tapšanu un iepazīt arī pašu mākslinieku.

Konkursu organizē Tukuma Engures un Jaunpils novadu vizuālās mākslas skolotāju metodiskā apvienība sadarbībā ar Tukuma Mākslas muzeju.